Haber

Beylikdüzü’nde kan bağış noktası kuruldu

14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü münasebetiyle Beylikdüzü’nde kan bağış noktası kurulmuştur. Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Esmer, kampanyanın kan bağışı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlendiğini belirterek, “İnsan hayatı için çok önemli olan bu kampanyaya gösterdikleri duyarlı davranıştan dolayı Beylikdüzü halkına teşekkür ediyorum. Bu bağışlarla birçok kişinin hayatını kurtardılar. Bundan sonra da bize destek vereceklerine olan inancım tamdır” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, her yıl 14 Haziran’da düzenlenen “Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü” kapsamında gönüllü ve organize kan bağışlarına dikkat çekerek farkındalık yaratmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi. Kızılay işbirliğiyle düzenlenen kampanya için Adnan Kahveci Mahallesi Beylik Pazarı Bölgesi’nde kan bağış noktası kuruldu. Bölgeye gelen gönüllüler, Kızılay’ın verdiği formları doldurarak kan bağışında bulundu.

Gönüllü bağışçılar hoş geldiniz

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Esmer, tek kaynağı insan olan kan bağışı konusunda farkındalık yaratmak için Kızılay ile iş birliği yaptıklarını belirterek, “Kan bağışı sağlık açısından da çok önemli. Kan bağışında bulunan kişilerin kalp krizi, baş ağrısı ve yüksek tansiyon geçirme olasılığı daha düşüktür. Öte yandan bir kişi, bir bağışla 3 kişinin hayatını kurtarabiliyor. İnsan hayatı için çok önemli olan bu kampanyaya karşı duyarlı davranışlarından dolayı Beylikdüzü halkına teşekkür ediyorum. Bu bağışlarla birçok kişinin hayatını kurtardılar. Bundan sonra da bize destek vereceklerine olan inancım tamdır” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu