Yaşam

DEÜ’de Doçentlik Heyecanı

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) Doçentlik kadrosuna atanan 255 akademisyene ‘Doçentlik Belgesi’ törenle verildi. Törende yaptığı konuşmada DEÜ’nün akademik gücünün yüksek eğitim standartlarının temelini oluşturduğunu belirten Rektör Prof. Gelecek nesillerin potansiyeli. Yeni unvan ve görevlerinizde başarılar dilerim.

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Dokuz Eylül Üniversitesi’nde atama heyecanı yaşandı. DEÜ Rektörlük Binası 15 Temmuz Şehitler Salonu’nda düzenlenen törenle 28 farklı akademik birimden 255 bilim insanına “Doçentlik Belgesi” takdim edildi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, rektör yardımcıları, DEÜ Üst Yönetimi ve görevlendirilen akademisyenler katıldı.

Törenin açılışında konuşan DEÜ Rektörü Prof. Bu nedenle uzmanlığınızı ve alanınızdaki çalışmaları değerli buluyorum.” Rektör Hotar, “Üniversitemizin geleceğine ışık tutacak bir gurur tablosu olarak buradasınız. Hedefler, üretkenlik ve sorumluluk içeren akademik bir yolculukta önemli bir noktadasınız. Bu süreçte almış olduğunuz Doçentlik unvanı çok kıymetli ve değerlidir. Vereceğiniz eğitimler, sizden sonra gelecek nesillerin eğitiminde de önemli bir adım olacaktır. Kurumunuz adına taşıdığınız sorumluluğu çok fazla hissettiğinizi biliyorum” dedi.

“DÜNYADA İLK 500 HEDEF”

Bu başlıkların DEÜ’nün uluslararası hedefleri açısından büyük değer taşıdığını anlatan Prof. Dr. Nükhet Hotar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bilimsel faaliyetlerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde tanınması ve eğitim standartlarının daha da geliştirilmesi için projeler hazırlıyor ve kendimizi sürekli yeniliyoruz. Bu doğrultuda tüm çalışmalarınızı önemsiyor ve destekliyoruz. Sizlerle birlikte ‘Dünyanın en iyi 500 üniversitesi’ hedefine kararlı adımlarla ilerliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

nusaybin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu