Haber

Diyarbakır’da gözaltına alınan gazetecilerden 4’ü adliyeye sevk edildi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Diyarbakır 3. Sulh Ceza Mahkemesi, aralarında gazeteci, siyasetçi, sanatçı ve avukatların da bulunduğu 216 kişi hakkında tutuklama kararı verdi, 128 kişi gözaltına alındı. Polisin ifadeleri devam ederken, emniyette ifade vermeyi kabul etmeyenler adliyeye sevk edildi.

Mezopotamya Ajansı’na göre, Emniyette ifade vermeyi reddeden gazeteciler Abdurrahman Gök, Beritan Canözer, Mehmetşah Oruç ve Mikail Barut ile 78’ler Derneği’nden siyasetçi Hakim Kaya, Şahin Formli ve Abdulgani Alkan adliyeye sevk edildi. Gün içinde emniyette ifade vermeyi kabul etmeyenlerin adliyeye sevk edilmesi beklenirken, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) üyesi avukatların tamamının ifade vermediği öğrenildi. polis Merkezi.

2 KİŞİ HEDİYE KALDI

Gözaltına alınan avukatlar Gurbet Özbey Öner ve Jiyan Sametoğlu, emzirme döneminde bebekleri olduğu gerekçesiyle dün gözaltına alındıktan sonra savcılığa sevk edildi. Savcılığın ifadelerinin ardından tedbir talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Gurbet Özbey Öner, Jiyan Sametoğlu adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

erenler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu