Teknoloji

Google’dan ChatGPT Rakip Yapay Zeka Aracı Geliyor

OpenAI’nin 30 Kasım’da başlattığı yapay zeka sohbet robotu ChatGPT, “ilk gününden beri”. yeni Google ” olarak anılır. Bu botu Google ile entegre eden bir eklenti bile vardı ama Google tarafından kaldırıldı.

Elbette, Google’ın ChatGPT’ye karşı olmasının belirli nedenleri vardır. Şirket ayrıca kendi yapay zeka teknolojileri üzerinde de uzun süredir çalışıyor. Peki biz kullanıcılar ChatGPT gibi bir yapay zekayı ne zaman kullanmaya başlayacağız? Bugün, Google CEO’sundanBu konuyla ilgili değerli açıklamalar geldi.

Google yakında ChatGPT’ye rakip olacak

2022 gelirlerinin açıklandığı toplantıda konuşan Google CEO’su Sundar Pichai, şirketin yapay zekasının inanılmaz fırsatların kilidini açmak için “Planladığını söyledi. Önümüzdeki aylarda birçok yeni işe imza atacağını vurgulayan Pichai, bunu 2022’nin başından beri planladığını söyledi.

Bu noktada karşımıza çıkacak ilk yapay zeka da belli oldu. Chatbot 2021’de duyuruldu LaMDA, Google’ın halka açık hale getirdiği ilk yapay zeka olacak.Böylece Google, ChatGPT ile doğrudan rekabet etmeye başlayacak.

Google’ın LaMDA ve diğer yapay zeka araçlarını ne zaman kullanıma sunacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu soruların cevapları 8 Şubat’ta onu alabiliriz. Google, 8 Şubat’ta ‘Arama’ etkinliğini düzenleyerek arama motoru, haritalar ve ‘ötesi’ne yönelik yeniliklerini ve planlarını açıklayacak.

LaMDA nedir? İşte size bir fikir vermesi için en son olay:

haber-karaburun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu