Haber

İSTANBUL’DAN DEPREM BÖLGESİNE İŞ MAKİNELERİ GÖNDERİLDİ

DFDS, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın organizasyonuyla içinde ağır iş makineleri ve insani yardım bulunan araçları Pendik Limanı’ndan İskenderun Limanı’na ücretsiz taşıyacağını duyurdu. Bugün sabah itibarıyla gemiye çok sayıda iş makinesi ve insani yardım malzemesi yüklendi. Geminin 48 saatte İskenderun’a ulaşacağı öğrenildi.

Pendik Limanı’ndan İskenderun Limanı’na hareket edecek olan gemiye, valilik, kaymakamlık, firmalar ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından insani yardım ve iş makineleri gönderiliyor. Dizi ve film setlerinde kullanılan jeneratör karavanları da gemide yerini aldı. Yüklemenin ardından geminin yaklaşık 48 saatte İskenderun Limanı’na varacağı öğrenildi.

ÖZELLİKLE HASTALAR VE HAMİLE KONAKLAMALARI İÇİN JENERATÖRLÜ KARAVANLAR MEVCUTTUR

DFDS Türkiye Limanlar ve Acenteler Müdürü Levent Şinel, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı teşkilatı ile birlikte bugün meydana gelen deprem olayı için şirketimizin bir gemisine yardım malzemesi getirmek üzere bir araya geldik. Türkiye’nin dört bir yanından tüm STK’ların, Valiliklerin ve Kaymakamlıkların ortak çalışması sonucunda jeneratörden insani yardım malzemelerine, akaryakıttan suya, mamadan ilaca kadar her şeyi yükledik. 275 araç kapasiteli gemimiz. Bu iş makineleriyle birlikte 400’e yakın aracı yükleyeceğiz. Kurulum tamamlandıktan sonra yola çıkıyoruz. İçlerinde sıcak yemek sağlamak için mutfaklar vardır. Jeneratörlü karavanlar var. Özellikle hastaların ve hamilelerin konaklaması için. Sinema sektöründe de kullanılan araçlar bulunmaktadır. İnsanların ihtiyaç duyabileceği her türlü eseri gemimize yükledik. Kurulumun ardından dersimize başlıyoruz. Umarız her şey yolundadır ve 48 saatte İskenderun’a varırız. söz konusu.

savastepe-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu