Haber

Milli Savunma Bakanı Akar’dan erken tahliye duyurusu ve izin açıklaması

Çalışmalar hakkında bilgi ve talimat veren Akar, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve tüm millete başsağlığı diledi.

ERKEN TAHLİYE KONU DEĞİL

Erken taburcu olmanın söz konusu olmadığını belirten Bakan Akar, “Terörle mücadelemiz, sınır güvenlik faaliyetlerimiz, göklerde, denizlerde ve yurt dışında görevlerimiz sorunsuz bir şekilde devam ediyor.” söz konusu.

10 BİN 900 ASKER İÇİN SİLA İZNİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, depremden etkilenen bölgelerde ikamet eden 10 bin 900 er, astsubay ve memura veya buralarda yaşayan ailelerine izin verdiklerini söyledi.

Üzüntüde ve sevinçte millet olarak bir arada olmanın önemini vurgulayan Akar, “Bugün her şeyden önce birlik ve beraberliğin günüdür. Bu yaranın sarılması için hepimiz elimizden geleni yapacağız. Yarınlara umutla yürüyeceğiz. karamsar ve karamsar olmayacağız.Ümitsizliği ve karamsarlığı yaymak için çabalıyoruz.Devlet ve millet olarak birlik ve beraberliğimizi inatla koruyacağız, çabalarımızı sürdüreceğiz, yaraları saracak ve çok kısa sürede sorunların üstesinden geleceğiz. . Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Devletin tüm imkan, kurum ve kuruluşlarıyla milletinin emrinde olduğunu belirten Akar, “Asrın musibetinin yaralarını sarmak için herkes canla başla çalışıyor. Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz. , gerekli tüm önlemleri uygulamaya devam ediyoruz.”

agacoren-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu