Haber

TFF, canlı yayında uluslararası yardım kampanyası düzenleyecek

Trabzon UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde sporTürkiye’nin Basel’i 1-0 mağlup ettiği maçın ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi açıklamalarda bulundu.

BAKANLIK DESTEKLİ

Tüm Kulüplerin ve Gençlerin Katılımı SporBakanlığın desteğiyle “Omuz Omuza Türkiye” kampanyasının 1 Mart’ta başlayacağını açıklayan Büyükekşi, “1 Mart Çarşamba günü TFF öncülüğünde tüm kulüplerimizin katılımıyla uluslararası bir kampanya başlatacağız. Bakanlığımızın da desteğiyle adı ‘Omuz Omuza Türkiye’ olacak. spor Kanallarımızın yardımcı olmasını istiyoruz. Ekranların açılmasını istiyoruz. Binlerce kapsayıcı kelimemizi yapmak ve örnek mahalleler oluşturmak istiyoruz. Depremzedelerimiz için sağlıklı bir organizasyon başlatmak istiyoruz. OHAL bölgesi dışında depremden etkilenen kulüplerle iletişim halindeyiz ve onlara ayak bağı olmaya çalışıyorlar, liglerde devam etmelerini istiyoruz” dedi.

“DETAYLARI PAYLAŞIYORUZ”

Büyükekşi sözlerini şöyle tamamladı: Birlik ve beraberlik ortamını yaşatmak için omuz omuza duracağız, gelecek nesillere örnek olacağız. Omuz omuza verip dertlerimize derman olacağız. Bu büyük birlikteliğe destek olan büyük futbol ailemizin tüm üyelerine teşekkür ederim. Önümüzdeki günlerde omuz omuza Türkiye’miz hakkında daha detaylı bilgi vereceğiz” dedi.

serdivan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu