Haber

Vatan Partisi’nden Ünsal adaylıktan çekildi: Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek

ANKARA– Millet Partisi Genel Disiplin Kurulu üyesi ve Ankara Milletvekili adayı Davet Ünsal, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na takviye yapacağını belirterek adaylığından çekildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve başkan yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’daki mitingine yapılan saldırıyı hatırlatan Ünsal, “Mücadeleyi birlikte sürdürmesi kaçınılmaz bir gerekliliktir” dedi.

‘KILIÇDAROĞLU VE MİLLİ İTTİFAK’A DESTEK VERECEĞİM’

Vatan Partisi’nden çekilerek milletvekili adaylığını koyan Ünsal, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in kanıyla kazanılan Cumhuriyetin 100. yılında Türk siyasi tarihinin en önemli seçimlerine giriyoruz. Atatürk ve yoldaşları. Daha dün Erzurum mitinginde yaşananlar nasıl bir örgütlü kötülükle karşı karşıya olduğumuzun bir göstergesidir.”

“Durum böyleyken, AKP’nin 20 yıllık karanlığına karşı siyaseten angaje olan tüm muhalefetin iç tartışmaları bir kenara bırakıp bu çabayı birlikte sürdürmesi kaçınılmaz bir zorunluluktur. 14 Mayıs seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Millet İttifakı’nı destekleyeceğimi beyan eder, bugüne kadar Ankara milletvekilliği adaylığı, Genel Disiplin Kurulu üyeliği ve parti üyeliğinden istifa etmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. Kurulduğundan beri askerini olduğum Memleket Partisi’nin siyasetiyle çatışıyor.Partide tanıştığım tüm üst düzey yöneticilerimden, dostlarımdan ve vatanseverlerden af ​​diliyorum.” (DUVAR)

altunhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu